frisebee rzeszowUlitmate Frisbee to nazwa mało jeszcze popularnej w naszym kraju gry zespołowej, która na zachodzie zdobyła już rzesze oddanych miłośników. Na pewno każdy z was miał już wcześniej okazję porzucać "latającym dyskiem" razem ze znajomymi stojąc w kółku i podając do siebie. W Ultimate Frisbee wykorzystujemy taki dysk, z tą różnicą, że mamy tutaj dwie rywalizujące ze sobą drużyny. Niby trudno to sobie wyobrazić, ale wierzcie, da się... i sprawia to bardzo dużo radości i satysfakcji.

Ultimate Frisbee to coś więcej niż rywalizacja - tutaj team spirit znajduje się na pierwszym miejscu, a okazja do gry to święto, stąd grze towarzyszy świetna atmosfera między drużynami. Podstawa to fair play i poszanowanie zdrowia rywala, stąd zabroniony jest kontakt między zawodnikami. Nie ma również zwyczaju wyznaczania sędziego, ponieważ nie ma potrzeby oszukiwania - spięcia i kłótnie są tutaj niespotykane, w przeciwieństwie do uśmiechu.

Zasady gry są bardzo proste. Drużyna atakująca zdobywa punkty, łapiąc frisbee w strefie punktowej przeciwnika, a przeciwnik stara się przejąć dysk. Zawodnicy muszą pamiętać, żeby nie biegać, kiedy trzymają frisbee w rękach - po jego złapaniu należy się zatrzymać i nie odrywając jednej nogi od podłoża, rzucić go do następnego zawodnika. Przeciwna drużyna ma szansę przejąć inicjatywę, kiedy dysk upadnie na ziemię, zostanie złapany poza boiskiem lub strącony na ziemię.